Joga – czy warto praktykować?

Joga nie jest typową aktywnością fizyczną. Jej historia sięga setek lat wstecz i jest ściśle powiązana z duchowością. Uprawiając jogę, można rozwinąć się w wielu aspektach fizycznych i psychicznych – a przynajmniej tak twierdzą jej zwolennicy. Można pokusić się o stwierdzenie, że joga to nie tylko aktywność, która pozwala wyciszyć nasze wnętrze i lepiej poznać własne ciało, ale przede wszystkim jest to swego rodzaju filozofia życia.

Joga, czyli rzeczywiste korzyści.

Joga pozwala się wyciszyć i uspokoić, jednak poza wpływem na naszą psychikę, regularne ćwiczenia jogi niosą za sobą rozmaite, prozdrowotne efekty. Można wymienić między innymi zwiększenie ruchomości stawów, uzyskanie prawidłowej postawy ciała, dotlenienie organizmu. Ponadto, uprawianie jogi wpływa również na ciśnienie krwi, odciąża nasz kręgosłup, zmniejsza nadciśnienie tętnicze.

Początek przygody z jogą.

By rozpocząć przygodę z jogą, nie potrzeba żadnego, specjalistycznego sprzętu. Jogę można uprawiać na podłodze, czy dywanie – zaleca się jednak stosowanie mat antypoślizgowych, które w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko jakichkolwiek kontuzji. Jogę można ćwiczyć w domu, osobom początkującym zaleca się jednak skorzystanie z lekcji doświadczonego trenera, który poinstruuje nas pod kątem prawidłowego wykonywania poszczególnych pozycji.