Manicure także dla mężczyzn!

Mężczyzna może, a wręcz powinien mieć zadbane dłonie i paznokcie – i nie ma w tym nic wstydliwego lub odbierającego męskości. Wręcz przeciwnie, wygląd jest tym, na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę i na jego podstawie generujemy pierwsze wrażenia i opinie. Wydawać by się mogło, że chodzi jednak o ogólną aparycję, a na wygląd dłoni mało kto zwraca uwagę – jest to jak najbardziej nieprawdziwe, ponieważ według wielu osób to właśnie dłonie są tym, na czym w pierwszej kolejności skupia się ich wzrok. Wypielęgnowane dłonie nie świadczą o delikatności i nadmiernym zaprzątaniu sobie głowy wyglądem – jest to informacja dla wszystkich, nowo poznawanych osób, która wprost mówi, że zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet pozornie drobne szczegóły przekładają się na nasz ogólny wizerunek i jego odbiór.

Jak wykonać manicure męskich dłoni?

Pielęgnacja męskich dłoni może wydawać się zadaniem skomplikowanym dla wszystkich tych, którzy wcześniej nie podejmowali się samodzielnego wykonania manicure. Cały proces jest jednak stosunkowo prosty i nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności – co innego jednak z przyrządami, bowiem koniecznie trzeba wyposażyć się między innymi w zestaw do usuwania skórek. Przed przystąpieniem do pracy, należy w pierwszej kolejności dokładnie oczyścić dłonie – może zdarzyć się, że spowodujesz na skórze uszkodzenia, do których to mogą dostać się bakterie lub zanieczyszczenia będące źródłem infekcji. Mniej skomplikowanym zadaniem jest proces piłowania paznokci, a więc nadawania im odpowiedniego kształtu. Bardzo istotne jest również to, by pamiętać także o wygładzeniu samej płytki paznokcia. Nie należy jednak spiłować jej powierzchni nazbyt mocno, ponieważ mogłoby to bardzo osłabić paznokieć – nie używajmy również do tego zadania pilniczka, lecz specjalnego urządzenia polerującego.

Udaj się do stylistki.

Jeżeli wykonanie manicure jest dla kogoś nazbyt trudnym zadaniem lub zwyczajnie nie posiada odpowiednich narzędzi – nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się w tym celu do kosmetyczki. Jeżeli któryś z panów odczuwa lęk przed pojawieniem się w, pozornie, kobiecym gabinecie kosmetyczny – uspokajamy, mężczyźni coraz częściej korzystają z usług takich osób, a ponadto – wiele gabinetów w swej ofercie podkreśla, że oferowane usługi są także skierowane dla mężczyzn.