Elementy, które koniecznie musisz uwzględnić w swojej porannej rutynie!

Poranna rutyna jest jak mały rytuał, wszystko jest poukładane, kolejność jest niezmienna, a co najważniejsze, jest dokładnie taka, jaka powinna być, bo jest stworzona przez nas.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy jej udoskonalić o kolejne elementy, które bezsprzecznie wpłyną pozytywnie na cały nasz dzień i pomogą nam lepiej otrząsnąć się po nawet najcięższej nocy.

Zimny prysznic z rana

Może Ci się to wydawać niepraktycznym rozwiązanie, nie raz już jednak udowodniono, że zimny prysznic z rana pobudza nas do działania, wspomaga krążenie oraz pomaga nam szybciej wyrwać się z sennego nastroju. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmywamy również z siebie również zapach i uczucie snu, które jeśli z nami pozostanie, będzie nam skutecznie psuło cały dzień. Zimny prysznic sprawi, że przez cały dzień nie wrócimy myślami do naszego łóżka i zmniejsza szansę na wystąpienie senności w ciągu dnia. Dodatkowe pobudzenie, które w nas wywoła, bardzo pomoże nam w pracy i w życiu towarzyskim.

Zdrowe śniadanie lub jego element

Niestety wielu z nas potrzebuje niezdrowych śniadań do codziennego funkcjonowania. Jeśli nie jesteśmy w stanie zabrać się do pracy bez kawy czy energetyka, a bez czegoś słodkiego na początku dnia nie umiemy zebrać myśli, to nie powinniśmy tego zmieniać, a w każdym razie nie od razu i na stałe. Warto jednak wprowadzić do naszego śniadania jakiś stały zdrowy element. Może to być naturalny owoc lub warzywo, wafle ryżowe zamiast chleba albo naturalna herbata zamiast kawy. Wiele zamienników możemy wprowadzać powoli i stopniowo, aby nasz organizm się do nich na spokojnie przyzwyczaił.

Rozmowa z samym sobą lub medytacja

Medytacja to świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Nie tylko pomoże nam uporządkować nasze myśli, ale także oczyści nas z resztek snu i pobudzi do działania. Jeśli nie jesteś w stanie wziąć się za medytację lub nie możesz tego zrobić z osobistych powodów, warto spróbować przeprowadzić wewnętrzny dialog z samym sobą. Powiedz sobie szczerze, czego od siebie dziś oczekujesz i jak zamierzasz spełnić te oczekiwania. Zastanów się, jak możesz się dziś rozwinąć, pomyśl, co chcesz zmienić w swoim życiu. Taki zamiennik medytacji pomoże Ci bardziej zrozumieć siebie i się poznać.

Więcej artykułów o planowaniu dnia, codziennych rutynach itp., znajdziesz w serwisie szkrab.pl.