Jakie będą modowe trendy na wiosnę 2023?

Jesień to zawsze ważny czas dla branży modowej. To wtedy największe domy mody pokazują swoje kolekcje na najbliższe sezony roku następnego.

Spektakularne pokazy mody powróciły na wybiegi, przykuwając uwagę specjalistów i szerokiej widowni, pragnącej u źródła zweryfikować nowej trendy.

Modowe trendy na wiosnę 2023

Ciekawym i świeżym detalem obecnym w trendach modowych jest lejący i miękki kaptur uzupełniający dopasowaną długą suknię lub spodnium, kaptur przylega mocno do głowy wydłużając sylwetkę i nadając stylizacji tajemniczości. Detal ten z pewnością sprawi również odświeżenie stylu divy i hollywoodzkiego blichtru. Ciekawe będzie obserwować, w jaki sposób kaptur będzie się pojawiać w stylizacjach sukienkowych codziennej mody, już nie sportowej, ale jeszcze nie tej najbardziej eleganckiej.

Kolejna młodość denim

Jeans jak zwykle znalazł dla siebie swoją własną ścieżkę, wiosna 2023 nie może się bez niego obyć. Trendy modowe wykorzystujące jeans czynią to w sposób niezwykle intrygujący. Wydawałoby się, że o jeansie powiedziano już wszystko, jednak tym razem awangardowe stylizacje pokazują go w nowym świetle i potwierdzają, że moda ma jeszcze wiele do zaoferowania w jeansowych stylizacjach.

Kwiatowe stylizacje, we wzorach i detalach

Wiosna i lato zawsze kojarzą się z nową gama kolorystyczną i kolorowymi wzorami, najczęściej kwiatowymi. Również w tym roku kwiaty pojawiają się w całej stylizacji lub tylko jako detal, w biżuterii, dodatkach, łączeniach. Królować będzie jednak róża w wielu odcieniach. Nikomu już nie przeszkadza łączenie kwiatowych faktur, kontrastowe barwy i nadmiar kwiatowego motywu.

Ciekawym kierunkiem w modzie jest zacieranie pór roku. Stylizacje wiosenne i letnie otrzymują wierzchnie nakrycie wprost z zimowego dnia. Kurtki ze skóry czy wełniane płaszcze towarzyszą lekkim i zwiewnym sukienkom.

Więcej na temat mody przeczytasz w portalu https://tylkomoda.pl/.