Jakie zabawki lubią psy?

Jeśli masz dość pogryzionych kapci lub butów i ogólnie chcesz zabezpieczyć swój dom przed zniszczeniami, zorganizuj dla swojego czworonożnego przyjaciela zastępcze akcesoria. Możesz postawić na gotowe zabawki dla psa lub takie gadżety wykonać samodzielnie. Zwykle najlepszą zabawką jest piłka tenisowa, ewentualnie twardy patyk. W tym drugim przypadku trzeba liczyć się jednak z szybkim zniszczeniem zastępczej zabawki i koniecznością sprzątania rozgryzienia drewna. 

Akcesoria do psich zabaw 

Psy uwielbiają aportować i wszystkie gadżety, które im to umożliwiają, z automatu stają się ich ulubioną zabawką. Na świeżym powietrzu w charakterze tego typu akcesoriów najlepiej sprawdzają się piłki i patyki. Gdy szukasz zabawki dla psa do domu, bezpiecznym zamiennikiem dla drewnianego kija będzie tekstylny, gruby sznur z dwoma węzłami na końcach, który kształtem nawiązuje do wyglądu kości. Pies nie jest w stanie rozgryźć takiej zabawki, dzięki czemu może korzystać z niej przez długi czas. Podobnym typem zabawek dla psów są lateksowe i winylowe gryzaki oraz tekstylne gadżety do siłowania.  Gryzaki wykonane są z elastycznych tworzyw i często wydają różnego rodzaju dźwięki, co dodatkowo zachęca psa do interakcji. W przypadku gadżetów do siłowania są to przedmioty wymagające współuczestnictwa w zabawie człowieka. 

Jaka piłka do zabawy z psem? 

Do aportowania można wykorzystać praktycznie każdy rodzaj piłki, którą pies będzie w stanie chwycić w pysk i przenieść z miejsca na miejsce. Najprostszym wyborem są typowe piłki tenisowe, lekkie i dość twarde, o tekstylnym wykończeniu, w niewielkim rozmiarze. Wśród popularnych zabawek dla psiaków znajdują się również piłki winylowe, z elastycznymi wypustkami, które podczas zabawy dodatkowo masują dziąsła psów, tym samym poprawiają ich kondycję. W charakterze zabawki dla psa, jako alternatywę dla piłki, można wykorzystać również latający dysk, czyli coś w rodzaju frisbee. To gadżety dla nieco większych i skocznych psiaków, przeznaczone do zabawy niemal wyłącznie na świeżym powietrzu. Psy, zamiast piłki, mogą bawić się również balonami, podbijając je w powietrzu. W sprzedaży dostępne są także specjalne plastikowe piłki ze skrytką, w której można umieścić psi smakołyk. 

Psy będą bawiły się chętnie tym wszystkim, co mogą gryźć i przenosić w pysku. Psie zabawki powinny być zatem wykonane z materiałów elastycznych, ale niepodatnych na kruszenie i rozrywanie. Najlepszymi zabawkami są dla nich różnego rodzaju piłki i zamienniki dla drewnianych kijów, czyli wykonane z wytrzymałego sznura, lateksu lub winylu, elastyczne gryzaki.