Kartacz do brody — czy warto szczotkować brodę?

Coraz większa dostępność akcesoriów i kosmetyków do brody pozwala na efektywną i przyjemną pielęgnację zarostu. Każdego dnia podczas porannej toalety wystarczy kilka kroków, by szybko poprawić wygląd brody. Jak się okazuje regularne strzyżenie to nie wszystko — szczotkowanie brody ma równie znaczący wpływ na kondycję zarostu. Dowiedz się więcej o kartaczach do brody!

Kartacz do brody — co to takiego?

Kartacz do brody to szczotka, która jednak nie posiada odstającej rączki ponad szerokość włosia. Uchwyt znajduje się bezpośrednio na szerokości włosia. Kartacz świetnie pasuje do męskiej dłoni i daje większą kontrolę i możliwość nacisku na zarost niż szczotka z rączką. Profilowany, drewniany uchwyt kartacza doskonale leży w dłoni. Z kolei włosie szczotki najczęściej jest produkowane z naturalnej szczeciny dzika. To wyjątkowe i naturalne włosie ma znakomity wpływ na zarost. Przede wszystkim jest giętkie a sztywne, dzięki czemu świetnie rozczesuje zarost docierając do każdego zakamarka. Pomaga oczyścić zarost w ciągu dnia, nadać mu odpowiedni kształt przed stylizacją oraz poprawia krążenie w skórze pod zarostem. To bardzo ważne — odpowiednie dotlenienie skóry oraz większe ukrwienie naczyń przy cebulkach włosowych sprawia, że zarost rośnie szybciej i jest w świetnej kondycji.

Kartacz do brody — Jak używanie kartacza sprzyja pielęgnacji zarostu?

Regularne szczotkowanie zarostu to nie tylko okazja do oczyszczenia go w ciągu dnia z kurzu czy resztek jedzenia. Przede wszystkim kartacz do brody powinien pomagać w pielęgnacji, która ma doprowadzić do lepszej jakości zarostu i większego komfortu dla właściciela. Komfort ten bierze się z tego, że wyczesany zarost oraz rozmasowana i dotleniona skóra pod brodą nie swędzi i się nie łuszczy. Wielu mężczyzn ma po jakimś czasie noszenia zarostu problem z łuszczącą się skórą i swędzeniem brody. Jest to zazwyczaj efektem tego, że do skóry dociera mniej powietrza, a skóra pod zarostem nie jest tak doczyszczona, jak powinna. Kartacz do brody rozwiązuje te wszystkie problemy. Dodatkowo świetnie przydaje się do nadawania brodzie kształtu po kąpieli i użyciu np. szamponu do brody. Przygotowuje do nałożenia na brodę produktów pielęgnacyjnych takich jak olejek czy balsam do brody.

Kartacz do brody i pielęgnacja olejkiem

Kartacz do brody zadba o kształt i kondycję skóry pod zarostem, ale dla dopełnienia efektu warto po kąpieli lub przed wyjściem z domu nakładać olejek, lub balsam na zarost. Olejki posiadają zbawienne witaminy i oleje, które nawilżają i poprawiają kondycję włosków. Dzięki olejkom zarost staje się bardziej miękki. Olejki wcierane w krótki zarost niwelują swędzenie odrastających włosków. Przy długiej brodzie pomagają zmiękczyć włoski, a co za tym idzie ułożyć je w bardziej estetyczny kształt. Balsamy do brody zawierają z kolei także żywice i świetnie sprawdzają się jako produkt pielęgnacyjny i stylizujący do brody w jednym. Kosmetyki do brody zawsze nakładamy po uprzednim roztarciu ich w dłoniach. Niewielką ilość aplikujemy na dłonie (nie bezpośrednio na brodę), rozcieramy i delikatnie rozprowadzamy palcami po zaroście po wcześniejszym szczotkowaniu kartaczem. Świetny efekt gwarantowany!