Odkryj nowy wymiar męskiego stylu z koloryzacją brody

U zdecydowanej większości mężczyzn włosy, także te na brodzie, z czasem zaczynają zmieniać kolor. Mogą się one stawać siwe, białe a nawet rude. Dla wielu facetów jest to dość kłopotliwe. Uważają oni bowiem że wygląda to bardzo nieestetycznie, nieelegancko czy wręcz niechlujnie. Można na szczęście temu zaradzić stawiając na profesjonalne koloryzowanie brody. Bo przecież dlaczego tylko panie mogłyby farbować swoje włosy? Podpowiadamy czym wykonać taki zabieg i na co zwracać uwagę podczas jest odbywania.

Kosmetyki do koloryzacji brody

Zanim zaczniemy mówić o konkretnych preparatach dzięki którym możliwa jest skuteczna koloryzacja brody musimy powiedzieć jedną rzecz. Chodzi o to, że kosmetyki barwiące włosy na głowie zdecydowanie nie będą się nadawały do farbowania włosków na brodzie i wąsach. Te ostatnie są dużo bardziej szorstkie od tych pierwszych a także suchsze, grubsze i sztywniejsze. W związku z tym trzeba na nie działać w nieco inny sposób.

Bodaj najpopularniejszy i najczęściej stosowany jest koloryzujący szampon do brody zwany też niejednokrotnie po prostu farbą do brody. Dzięki niemu cała broda uzyskuje jednolitą, intensywną tonację która utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Oczywiście czas ten może być krótszy, wszystko zależy od receptury specyfiku. Dokładna trwałość efektu zazwyczaj podana jest na opakowaniu. Jeżeli formuła szamponu nas nie przekonuje, podobne efekty mają też preparaty o innych formach, takie jak żel koloryzujący do brody czy profesjonalna pomada koloryzująca do brody.

Gdy chcemy jedynie pozbyć się niewielkiej ilości siwych włosków, sprawić by odzyskały one naturalny koloryt, z pomocą przychodzą odsiwiacze. Nakładamy je wyłącznie w te miejsca, w których zauważamy niechciane zmiany. Wymaga to nieco precyzji ale zdecydowanie jest możliwe do wykonania. Naturalny efekt odsiwiania utrzymuje się średnio przez trzy tygodnie.

A czy możliwa jest jednodniowa koloryzacja brody? Oczywiście że tak! Idealnie sprawdzi się ona gdy chcemy stylowo wyglądać podczas wielkiego balu czy chociażby wtedy, gdy planujemy na jeden wieczór zamienić się w Świętego Mikołaja zachwycającego piękną, siwą brodą. W tej sytuacji z pomocą przychodzi jednodniowy spray koloryzujący do brody lub również jednodniowy szampon do koloryzacji brody. Efektów stosowania tych produktów pozbędziesz się już po pierwszym dokładnym umyciu brody. Możesz więc śmiało codziennie eksperymentować z innymi odcieniami i sprawdzać to, która stylizacja najbardziej przypadnie Ci do gustu. Prawda że kuszące?