Czy oczyszczacz powietrza jest warty zakupu?

Wiele mówi się o niskiej jakości powietrza, w szczególności w miastach i regionach głęboko uprzemysłowionych. Choć władze starają się temu przeciwdziałać poprzez regulacje prawne, jest to dalej występujący problem, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak czystość powietrza wpływa na ich zdrowie. Niektórzy mogą też wychodzić z założenia, że szczelnie zamknięte pomieszczenie skutecznie chroni ich przed zanieczyszczeniami z zewnątrz – jest to całkowicie błędne, a takie pomieszczenia jedynie gromadzą coraz to większą ilość zanieczyszczeń.

Nie tylko zanieczyszczenia, lecz także nieprzyjemne zapachy.

Ogromną zaletą oczyszczacza powietrza jest fakt, iż ten usuwa nie tylko wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak smog czym z papierosów, lecz także niezbyt przyjemne zapachy. Dodatkowo – tego rodzaju urządzenia potrafią skutecznie zredukować ilość kurzu, a co za tym idzie – roztoczy, czyli pajęczaków odpowiedzialnych za wywoływanie alergii u ponad 3 milionów Polaków.

Pomocny w sezonie grypowym.

Oczyszczacz powietrza potrafi także eliminować różnego rodzaju wirusy i bakterie, co jest szczególnie przydatne zwłaszcza w sezonie grypowym lub wtedy, gdy nazbyt często łapią nas infekcje i przeziębienia.

Wady oczyszczacza powietrza.

Podstawową wadą oczyszczacza powietrza jest fakt, iż wpływa on jedynie na czystość powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Oznacza to więc po prostu, że jego działanie nie będzie odczuwalne w pozostałych częściach naszego domu.