wagry

Najskuteczniejsze zabiegi na wągry

Nierzadko jest tak, że nawet bardzo drogie i modne kosmetyki na wągry okazują się średnio skuteczne. Człowiek ma nadzieję, że gdy tylko będzie je regularnie stosować, już po paru tygodniach zacznie się cieszyć gładką i świeżo wyglądającą skórą. A tak często się niestety nie dzieje. Wągry są bowiem bardziej skomplikowanym defektem skórnym, niż to by się mogło na pozór wydawać. Aby porządnie się z nimi rozprawić i całkowicie je zlikwidować, trzeba czasem wytoczyć cięższe dzieła, uciekając się do możliwości medycyny estetycznej oraz współczesnych odkryć kosmetologii.

Czasem lepiej udać się na kilka wizyt do dobrego gabinetu kosmetycznego, niżeli ponownie kupować modny preparat o znikomym działaniu. Jedynie w profesjonalnych klinikach można się poddać m.in. peelingom chemicznym. Są to peelingi przygotowywane na bazie różnych kwasów, których używa się zwykle w dość wysokich stężeniach, wynoszących od dwudziestu do nawet czterdziestu procent.

Na rynku występują już oczywiście różne kosmetyki na wągry zawierające takie kwasy, ale w ich przypadku to stężenie substancji aktywnych jest znacznie niższe, co sprawia, że kosmetyk nie może aż tak skutecznie zadziałać na skórę. Już po jednym peelingu chemicznym większość osób dostrzeże wyraźną różnicę w stanie swojej skóry. Ten zabieg świetnie oczyszcza pory i tym samym usuwa zaskórniki. Aby efekt był trwały, zaleca się go powtarzać średnio co dwa tygodni w pięciu lub sześciu seriach.

A jak potrzebujesz więcej porad w dziedzinie pielęgnacji skóry, rzuć okiem na artykuły na www.grzybicaskory.pl.

Nieco mniej agresywny, ale prawie tak samo skuteczny jest peeling kawitacyjny. To forma delikatnego zabiegu złuszczającego, przeprowadzanego przy użyciu specjalnej metalowej szpatułki. To właśnie ma za zadanie złuszczyć starą i wierzchnią część naskórka, poprzez oddziaływanie na nią falami ultradźwiękowymi. Z uwagi na to, że kawitacyjne zabiegi na wągry są bardzo delikatne, trzeba je zwykle powtórzyć przynajmniej kilkukrotnie, by uzyskać pożądany efekt. Warto to jednak zrobić. Warto zapewnić sobie piękny wygląd skóry.