Czy warto zakupić matę pod krzesło obrotowe?

Niemal każdy fotel biurowy, czy gamingowy jest wyposażony w specjalne, plastikowe kółka, które umożliwiają osobie na nim siedzącej poruszanie się po pomieszczeniu bez konieczności wstawania. Nie ulega jednak wątpliwościom, że tego rodzaju kółka potrafią wyrządzić spore szkody w przypadku niektórych powierzchni, takich jak panele.

Mata pod fotel – dlaczego jest przydatna?

Krzesła obrotowe wyposażone w kółka doskonale sprawdzają się na wykładzinach oraz dywanach, jednak w przypadku powierzchni śliskich, takich jak kafelki czy panele – ich komfort użytkowania zauważalnie spada. Czasami trudno jest zachować stabilną pozycję, a każdy, nawet najmniejszy ruch sprawia, że możemy oddalać się od biurka. Co jednak bardziej istotne, plastikowe kółka z czasem zaczynają zwyczajnie rysować podłogę, co jest szczególnie widoczne w przypadku paneli drewnianych.

Jaka mata pod fotel obrotowy?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup maty pod fotel obrotowy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – ważne, by taka mata posiadała właściwości antypoślizgowe, co uniemożliwi jej przesuwanie się po powierzchni. Najczęściej natrafić możemy na maty z wypustkami, lub gładkie. Te pierwsze przeznaczone są do stosowania na dywanach i wykładzinach, zaś maty gładkie sprawdzą się doskonale w przypadku tradycyjnych paneli czy kafelek. Warto również pamiętać o tym, że w większości przypadków takie maty cechują się wodoodpornością – dlatego powinny być położone na suchej powierzchni. Ponadto specjalne maty sprawdzą się doskonale nie tylko w biurze pod fotel, lecz także w kuchni – gdzie będą chronić podłogę przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem przedmiotów, na przykład – noży.