French crop – ponadczasowa fryzura dla mężczyzn

Trendy w męskich fryzurach zmieniają się bardzo dynamicznie, jednak pewne uczesania, niezależnie od sezonu, pozostają w modzie, stanowiąc świetne dopełnienie męskiego wizerunku. Do takich fryzur bez wątpienia należy french crop, uczesanie nie tylko ponadczasowe, ale również niezwykle uniwersalne. To krótka, świeża i schludna fryzura, która pozostaje także wygodna i łatwa do ułożenia. Oczywiście, gdy fryzjer dokona odpowiedniego pod nią cięcia. Nazwa wywodzi się z języka francuskiego i terminu „coupe française”, oznaczającego po prostu „francuskie cięcie”. Fryzura french crop świetnie sprawdzi się zarówno przy włosach gęstych, jak i cienkich, przy których trudno uzyskać satysfakcjonującą i efektowną objętość. A zatem – jak zrobić fryzurę french crop?

  • Fryzura french crop – ponadczasowe uczesanie dla mężczyzn

  • Jak zrobić fryzurę french crop? – kilka prostych kroków

  • Mieszany french crop lub matowe wykończenie

Fryzura french crop – ponadczasowe uczesanie dla mężczyzn

Często poszukujemy fryzur, które – pomimo zmieniających się trendów – nie wychodzą z mody, pozostając wizytówką męskiego stylu, elegancji, a jednocześnie – niebanalnego podejścia do ułożenia włosów. Do takich propozycji z pewnością zaliczymy french crop, obecny w trendach od wielu sezonów, będący połączeniem klasy i odważnej nonszalancji. To uczesanie, na które mogą pozwolić sobie zarówno mężczyźni o włosach gęstych i łatwych w układaniu, jak i rzadszych, bez objętości. Włosy na bokach i z tyłu głowy ścina się na krótko, z odpowiednim cieniowaniem ku górze, zaś tam pozostawiamy gęstszą czuprynę z odpowiednio dociętą lub płynnie opadającą na czoło grzywką.

Jak zrobić fryzurę french crop? – kilka prostych kroków

Jak układać french crop (https://alefryzury.pl/french-crop-fryzura-meska/)? Choć fryzura ta nie jest szczególnie wymagająca, na dokonanie odpowiedniego cięcia warto udać się do profesjonalnego barbera. Gdy ten wykona już swoją robotę, wystarczy kilka prostych kroków, by wstając rano nadać fryzurze odpowiedniego looku. Na wstępie umyj i wysusz włosy. Następnie wystarczy przeczesać jeszcze wilgotne włosy na górze przy pomocy grzebienia, po czym nałożyć niewielką ilość profesjonalnych kosmetyków do stylizacji. Wielu mężczyzn, którzy cenią wyjątkowy styl, wybiera french crop również ze względu na wygodę formowania tej fryzury.

Mieszany french crop lub matowe wykończenie

Przy fryzurze french crop możemy wyróżnić kilka wariantów. Gładki french crop to opcja bardziej elegancka, podarty – wariant, który pozwala pożenić klasykę z nonszalancją. To najbardziej modnych wersji należy mieszany french crop, w którym zostawiamy nieco dłuższe włosy, nadając im bardziej casualowy charakter. Objętość włosów możemy podkreślić także przez matowe wykończenie, które uczyni uczesanie bardziej młodzieżowym.