Jak dieta wpływa na cerę?

 

 

Utarło się mówić, że jesteśmy tym, czym jemy. Ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ dieta w znacznym stopniu wpływa na nasz wygląd. Nie chodzi tu jednak jedynie o sylwetkę, lecz także stan naszej cery – a nieprawidłowa dieta lub problemy z odżywianiem są niezwykle łatwe do odczytania, już po samym spojrzeniu na czyjąś twarz. Niektóre potrawy mogą wywołać w naszym organizmie rozmaite reakcje, które pojawiają się stosunkowo szybko, na przykład w postaci zmian trądzikowych.

Produkty, które w znacznym stopniu mogą zaszkodzić Twojej cerze.

Alkohol.

Raczej nikogo nie dziwi, że akurat to właśnie alkohol został wspomniany jako pierwszy. Nie od dziś wiadomo, że jego spożywanie niesie za sobą wiele negatywnych skutków. O ile sporadyczne wypicie niewielkiej ilości alkoholu nie wyrządza większych szkód w naszym organizmie, tak może wpływać na wygląd naszej cery.

Cukier, a więc słodycze.

Najpewniej wiele osób dostrzegło, że po spożyciu nawet niewielkich ilości słodyczy, na ich twarzy pojawiają się zmiany trądzikowe. Wszystkiemu winny jest cukier, a raczej jego wpływ poziom insuliny w naszym ciele. Jeżeli jest zbyt wysoki, gospodarka hormonalna może zostać zaburzona, czego efektem jest właśnie trądzik.

Ostre potrawy.

O ile ostre przyprawy i doprawione nimi potrawy potrafią mieć zbawienny wpływ na nasz metabolizm i proces odchudzania, czego efektem jest zawarta na przykład w pieprzu czy ostrej papryce kapsaicyna, tak nie można już tego samego powiedzieć o naszej skórze. Pikantne potrawy rozszerzają naczynka krwionośne, czego objawem są między innymi rumieńce. Co jednak ważne – takie naczynka mogą również pękać i przez dłuższy czas pozostawać widoczne.