wlosy

Jak układać włosy falowane?

Mnóstwo wdzięku potrafią dodać kobiecie odpowiednio uczesane włosy. A najlepiej włosy, które wyglądają tak, jak gdyby zupełnie nic się z nimi nie robiło, jak gdyby zostały ułożone wyłącznie przez swobodne podmuchy wiatru.

Ten naturalny efekt zwykle jest jednak wypracowywany w domowych zaciszach. To, że wygląda naturalnie, nie oznacza wcale, że nie trzeba nad nim trochę posiedzieć. Pięknie falowane włosy dość łatwo można sobie jednak zapewnić. A nawet nieznaczny uzyskany skręt potrafi znakomicie zadziałać na rysy twarzy. Złagodzi on bowiem te ostrzejsze i mocniejsze rysy. Z tego właśnie powodu fale przepięknie prezentują się na twarzach kwadratowych i bardziej kanciastych, a z kolei mogą nie pasować twarzom obłym, które z natury i tak mają sporo krągłych kształtów.

Efektowne fale są oczywiście wynikiem dobrego rozpracowania działania porządnej lokówki. Niektóre kobiety chwalą się nimi od urodzenia, ale mimo tego rzadko kiedy jest tak, by te naturalne fale wyglądały naturalnie, dlatego zwykle z nimi również coś trzeba robić. Porządna lokówka poradzi sobie ze stworzeniem perfekcyjnej fryzury z każdych włosów. Można jej zatem użyć zarówno na włosach idealnie prostych, jak i właśnie tych, które z natury delikatnie się kręcą albo wręcz mocno falują, tyle że jakoś tak w nie do końca odpowiednich miejscach.

Przed zastosowaniem tego sprzętu włosy należy umyć, osuszyć i zaaplikować na nie produkt termoochronny. Aby uzyskać romantycznie falowane włosy, należy wyciągać pojedyncze pasma z włosów i każde z nich przeciągać na lokówce. Podobny efekt uzyskuje się… przy pomocy prostownicy! Niektórzy twierdzą, że ona działa nawet lepiej niżeli taka typowa lokówka.

Jeżeli natomiast chciałoby się zapewnić sobie falowane włosy w jeszcze bardziej naturalny sposób, wystarczyłoby sięgnąć do pewnych starodawnych metod związanych z poprawianiem wyglądu. Loki można stworzyć chociażby przy pomocy wałków. A wbrew pozorom ta technika potrafi naprawdę świetnie działać.

Wyposaż się także w wiedzę o kosmetykach Na Salonach, gdzie wrzucamy najnowsze trendy, rozwiązania i opisy produktów.