Którego kuriera powinieneś wybrać? Wady i zalety dostawców!

Konkurencja na polskim rynku usług kurierskich jest bardzo duża. Napędza ją coroczny, dynamiczny wzrost wartości branży e-commerce. Oprócz tradycyjnych usług kurierskich klienci mają do wyboru także bardzo popularne w naszym kraju paczkomaty InPost. Którego kuriera wybrać? Każdy z przewoźników ma nieco inną ofertę i cennik, a opłacalność zamówienia usługi zależy od charakterystyki konkretnego zamówienia. Dziś przedstawiamy najważniejsze punkty oferty popularnych przewoźników oraz ciekawą alternatywę w postaci brokera kurierskiego Sendit.pl.

DHL

DHL to z pewnością jeden z największych graczy na polskim i światowym rynku usług kurierskich. Ceny przesyłek zaczynają się od 14 zł 45 gr netto. Przewoźnik realizuje zamówienia w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych, ale w jego ofercie znajdują się także przesyłki ekspresowe i opcja dostarczenia paczki w wybranych godzinach. Usługa obejmuje pełen tracking. Ubezpieczenie przesyłki do 500 zł płatne jest 50 gr.  Można je rozszerzyć i wybrać dodatkowo opcję przesyłki pobraniowej oraz powiadomienia SMS i e-mail.

DPD

DPD to jeden z największych konkurentów DHL. Najtańszą paczkę można wysłać za 15 zł 85 gr netto. Maksymalna waga standardowej przesyłki wynosi aż 50 kg. Dostarczenie odbywa się w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych, obejmuje pełen tracking, a przesyłka jest standardowo ubezpieczona na kwotę do 1000 zł. Kurier oferuje dwie próby doręczenia przesyłki. Wśród usług dodatkowych znajdują się między innymi dostarczenie paczki rano lub do południa, wyższe ubezpieczenie paczki oraz przesyłki pobraniowe do wartości aż 15 000 zł. Kolejną dodatkową usługą są powiadomienia. Szczegóły dotyczące krajowego cennika DPD można znaleźć na stronie:

https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/dpd.

UPS

Ceny przesyłek UPS zaczynają się od 16 zł 75 gr netto. Maksymalna waga paczki standardowej to 70 kg. Dostarczenie odbywa się w ciągu jednego dnia roboczego, a wliczone w usługę ubezpieczenie wynosi 323 zł. Oprócz tego klienci mogą liczyć na wyższe ubezpieczenie paczki, powiadomienia i przesyłki pobraniową do wartości 11 tys. zł..

FedEx Express

FedEx realizuje wysyłki paczek w cenie od 14 zł 29 gr netto. Maksymalna waga standardowej paczki wynosi 70 kg, a usługa jest realizowana w ciągu jednego dnia roboczego. Standardowe ubezpieczenie paczki to 1000 zł. Kurier oferuje pełen tracking, a także dwie próby doręczenia. Paczka może zostać dodatkowo ubezpieczona nawet na 50 000 zł. Wśród usług dodatkowych znajdują się również przesyłki pobraniową (do 10 tys. zł) i powiadomienia.

InPost

Paczkomaty InPost to prawdziwy hit na polskim rynku. Cena przesyłki realizowanej do paczkomatu rozpoczyna się od 10 zł 85 gr netto. Niskie koszty dostawy są dużym atutem tego przewoźnika. InPost oferuje pełen tracking. Maksymalna waga paczki sięga 25 kg. W grę wchodzą także przesyłki pobraniową do 5000 zł, dodatkowe ubezpieczenie do kwoty 20 000 zł oraz powiadomienia SMS i e-mail.

Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl

Każdy z przewoźników działających na polskim rynku ma swoje indywidualne zalety. Aby wybrać najlepszą ofertę, należy dokonać rzetelnego porównania. Najprostszym sposobem na jego wykonanie są tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl. Ten broker kurierski gromadzi oferty wiodących przewoźników w jednym miejscu i po wypełnieniu formularza pozwala użytkownikowi wybrać najbardziej atrakcyjną. Usługi realizowane są w dokładnie takim samym standardzie jak zamawiane bezpośrednio u przewoźników. Porównywarka uwzględnia także paczkomaty i przesyłki oferowane przez Pocztę Polską.