Jak przygotować zaręczyny?

Zaręczyny to ważny dzień w życiu każdej pary – wiele pań często marzy, jak powinien wyglądać, by był idealny. Dla kobiet jest to moment szczególny i powinien być perfekcyjny w każdym szczególe. Jak zrobić niespodziankę i zorganizować dla Niej najpiękniejsze zaręczyny?

Najpierw wybierz pierścionek na zaręczyny

Szykując zaręczyny, przemyśl wszystko detal po detalu. Ważne jest miejsce, ubiór, słowa, które wypowiesz, kwiaty oraz… pierścionek. Tak, ten drobiazg to symbol uczucia i lojalności. Do wyboru są różne pierścionki złote zaręczynowe, srebrne czy tytanowe. Mogą być ozdobione kamieniem szlachetnym – jak m.in. diament, szmaragd czy rubin. W tym sezonie modne są także pierścionki z kilkoma – dwoma lub trzema – kamieniami obok siebie.

Każda kobieta nosi inną biżuterię, dlatego najpierw zwróć uwagę na jej styl, ew. podpytaj jej siostrę, mamę albo przyjaciółkę. Jedne panie cenią minimalizm, drugie elegancję, a inne podążają za trendami – na topie są teraz m.in. pierścionki złote zaręczynowe w odcieniu rose gold albo grubsze pierścionki z dużym kamieniem.

Twoja stylizacja

Wiele zależy oczywiście od tego, gdzie planujesz się zaręczyć. Jeśli na wyprawie w górach albo podczas lotu balonem, nie ubierzesz się w garnitur. Jednak weź pod uwagę, że wygląd ma znaczenie i wyrażasz w ten sposób szacunek do swojej Wybranki.

Na randkę w restauracji lub obiad rodzinny załóż koszulę i marynarkę – znajdź odpowiedni dla siebie kolor, krój i wzór. Standardem będzie błękitna koszula i beżowa marynarka, ale niech to będzie dla Ciebie jedynie inspiracja.

Kwiaty

Tak, to prawda, bukiet kwiatów jest ważny – nie ma w tym ani szczypty przesady. Każda kobieta lubi otrzymywać wspaniałe bukiety czerwonych albo herbacianych róż, kwiaty polne czy tulipany. Na taką okazję najlepiej wybierz klasyczne róże – to must have jak pierścionki złote zaręczynowe.

Miejsce zaręczyn

Może to być Wasze mieszkanie, jej rodzinny dom, elegancka ulubiona restauracja, ale spontaniczne wybory też są świetne. Możesz zaplanować zaręczyny w miejscu, w którym pocałowaliście się po raz pierwszy, wybrać się na wspólne wakacje, rowerową wyprawę, City Break do Paryża, na weekend nad morze czy trekking w górach albo nurkowanie.

Sprawdzi się też piknik w parku – prosty, ale romantyczny pomysł, jeśli tylko pogoda dopisuje. Wcześniej koniecznie poznaj upodobania i marzenia partnerki, by trafić w jej gust – to ma być jeden z najważniejszych dni w Jej życiu. Niektóre kobiety lubią szalone imprezy, spotkania w dużym gronie, inne kochają spontan, a jeszcze inne cenią prywatność i spokój.