kolor roku 2022

Kolor Roku 2022 według Instytutu Pantone

Jeden z najbardziej znanych i cenionych instytutów kolorystycznych na świecie ogłosił, już któryś rok z rzędu, najmodniejszy kolor roku. W 2020 był to Classic Blue. 2021 rok minął pod znakiem słonecznego Illuminating oraz Ultimate Grey. Według Pantone Kolor Roku 2022 to Very Peri.

Jak wygląda kolor roku 2022?

Very Peri, bo taką nazwę otrzymał najmodniejszy kolor 2022 roku, to połączenie odcieni niebieskich z czerwonymi. Very Peri przypomina więc swoją barwą fiolet. Nie jest to jednak znany nam fioletowy, tylko dynamiczny błękit z silnymi fioletowymi tonami. Instytut Pantone zrobił bowiem w 2022 roku coś, czego w jego historii jeszcze nie było. Poligraficzne przedsiębiorstwo stworzyło na potrzeby kolejnego sezonu zupełnie nową barwę.

Very Peri – symbolika

Według twórców odcień Very Peri ma symbolizować czasy przemiany i transformacji. Właśnie takim okresem jest 2022 rok. Będziemy w nim łączyć sfery fizyczne z cyfrowymi. Odcienie niebieskiego i fioletu kojarzą się nam z surowymi technologicznymi nowinkami, a czerwony akcenty dodają mu radości. Dlatego Kolor Roku 2022 ma pobudzać w nas kreatywność oraz inspirować do odważnych zmian.

Kiedy Very Peri wkroczy na salony?

Kwestią czasu jest pojawienie się Koloru Roku 2022 na czerwonym dywanie. Najwięksi projektanci mody na pewno już pracują nad kreacjami w kolorze Veri Peri. Zapewne w najbliższym czasie zobaczymy go także w modnych sklepach odzieżowych. To, czy ubrania w kolorze Very Peri będą pasowały do naszego typu urody, możemy sprawdzić na portalu Quality Magazyn.

Jesteśmy jednak pewni, że Kolor Roku 2022 pojawi się nie tylko w branży odzieżowej. Już niebawem architekci wnętrz wykorzystają go w swoich projektach, a w marketach budowlanych będziemy mogli zakupić farby oraz różne dodatki do domu w tym właśnie odcieniu.