najpiększniejszy dom

Najpiękniejszy dom 2021 roku stoi w Polsce!

Magazyn Archello to prestiżowy portal o architekturze. Co roku ogłasza on konkurs na najpiękniejszy dom. W 2021 roku tytuł ten otrzymał „From the Garden House” zaprojektowany przez architektów z KWK Promes.

Najpiękniejszy dom 2021 – nietypowa koncepcja

Projektowanie domu zaczyna się zwykle od analizy potrzeb jego przyszłych mieszkańców, budżetu, który możemy przeznaczyć na budowę, rozmiaru działki oraz jej wyglądu. Wtedy można zacząć budowę domu oraz wykończyć jego wnętrza. Rodzina przeważnie dopiero po wprowadzeniu się do nowo-powstałego budynku zastanawia się nad tym, jak urządzić ogród, który do niedawna był palcem budowy. Porady n temat budowy domu znajdziemy na portalu Homely.pl.

Jednak w przypadku projektowania „From the Garden House” wyglądało to zupełnie inaczej. Dom ten powstał bowiem w gotowym już ogrodzie. Jego właściciele przyszli do architektów z KWS Promes z nietypową prośbą. Mieli oni już nie tylko gotowy projekt swojego ogrodu. Działka była już prawie gotowa, a oni chcieli, żeby postawić na niej wyjątkowy budynek mieszkalny, oczywiście nie naruszając przy tym ich pięknego ogrodu. Wkomponowanie domu w ogród wydało się architektom szaleństwem, jednak zgodzili się oni na podjęcie tego wyzwania.

„From The Garden House” – kolejny dom doceniony przez Archello

Najpiękniejszy dom roku 2021 według magazynu Archello stoi w województwie śląskim w niewielkiej miejscowości Łąka. Zaprojektował go wybitny polski architekt – Robert Konieczny. Na swoim koncie ma on już Nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury, tytuł The World Building of the Year World Architecture Festival 2016 oraz nagrodę European Prize for Urban Public Space. To jednak nie wszystko. Zaprojektowana przez Koniecznego Arka została w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design Awards uznana za Najlepszy Dom. Teraz wybitny polski architekt może do swojej długiej listy osiągnięć dopisać wyróżnienie w konkursie Archello Best of 2021. Zaprojektował on bowiem najpiękniejszy dom 2021 roku.