Najciekawsze trendy mieszkaniowe

Moda nie musi nawiązywać tylko i wyłącznie do ubrań czy innych garderobianych dodatków. Panuje ona także w świecie architektury wnętrz i przemyka się do naszych domów i mieszkań. Nie trzeba za nią kurczowo podążać, ale czasem warto przynajmniej się na niej podeprzeć, aby z większą łatwością organizować i aranżować kolejne pomieszczenia. Współczesne trendy mieszkaniowe są naprawdę ciekawe, a najwspanialsze jest w nich to, że nawiązują one wyłącznie do jednego stylu, tylko właśnie pozwalają na przygotowywanie zróżnicowanych projektów – i klasycznych, i znacznie bardziej nowoczesnych. Dommania.pl – wyposażenie wnętrz w jednym miejscu.

Trend nr 1 – namiastka prawdziwego ogniska


Czyli po prostu domowe stylowe palenisko, które może zostać stworzone w absolutnie dowolnym miejscu na świeżym powietrzu. Niektórzy, zwykle ci bardziej odważni, organizują je nawet na tarasach, jednakże w takim przypadku trzeba nieco mocniej zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paleniska, aby nie było takiej możliwości, by jakiekolwiek spadające z niego iskry przedostały się na panele, meble czy tym bardziej dostały się do wnętrza domu. Lepiej więc wykorzystać tutaj po prostu swój ogród. Palenisko ustawione w samym jego centrum stworzy wyraźnie najważniejszą strefę do przyjemnego odpoczynku. Atmosfera panująca w taki miejscu będzie nie do podrobienia. Na pewno wszyscy domownicy będą chętnie się przy nim zbierać, by wieczorami przeznaczać czas na długie rozmowy przy rozgrzewającym ogniu.

Trend nr 2 – surowe drewno


Prawie każdy architekt wnętrz zdołał już docenić ogólne piękno, ale też i właściwości techniczne drewna. Wszyscy wiedzą, że to właśnie jego naturalne pochodzenie nadaje mu tych wszystkich wyjątkowych własności. Mimo wszystko producenci celowo próbują je zmieniać. Nierzadko wygładzają powierzchnie drewnianych mebli lub pokrywają je jakimiś kryjącymi lakierami, by ukryć pewne niedoskonałości, które w rzeczywistości są właśnie największymi walorami naturalnych tworzyw. Teraz na szczęście wraca moda na korzystanie z całkowicie surowego drewna. Trendy mieszkaniowe zakładają więc stosowanie mebli i paneli, na których wszelkie słoje czy pęknięcia będą właśnie widoczne. Oczywiście drewno należy konserwować, ale można to robić w sposób naturalny, który nie będzie aż tak bardzo ingerować w jego wyglądu – np. pokrywając je cienką warstwą wybranego oleju roślinnego.

Trend nr 3 – klimatyczne lampiony


Znów wracamy na moment do tematyki związanej z aranżowaniem tych wolnych przestrzeni, czyli ogrodów, tarasów, balkonów bądź po prostu całej działki otaczającej domostwa. Kolejny już trend wskazuje na to, że teraz te zielone sfery będą przede wszystkim mocno rozjaśniane i rozświetlane. Nie tylko przy użyciu wspomnianych już palenisk, które pomimo tego, że są naprawdę wyjątkowe i przepiękne, nie wszędzie potrafią dobrze się odnaleźć. Tam, gdzie nie ma miejsca na stworzenie imitacji prawdziwego ogniska, lepiej po prostu zastosować znacznie mniejsze i bardziej poręczne lampiony albo nawet laterenki. Najlepsze będą te wykonane z tworzyw naturalnych. Współczesna aranżacja wnętrz lubuje się chociażby z bambusowymi dodatkami. Wbrew pozorom można spróbować je wprowadzić nawet do tych zamkniętych pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to bambusowy lampion zastąpił w biurze czy sypialni tradycyjną lampę stołową.

Trend nr 4 – na pomarańczowo


I to w dwojaki sposób – zarówno w kolorze, jak i w motywie. W tym aranżacyjnym sezonie pomarańcz zdecydowanie będzie rządzić, więc inne barwy i wzory powinny mieć się na baczności, gdyż na jakiś czas odejdą w zapomnienie. Nieco śródziemnomorski klimat generowany soczyste odcienie wprowadzi do domów i mieszkań pewną namiastkę wakacji. Zawsze można będzie poczuć się niczym na urlopie. Aranżacja mieszkania będzie zachwycać domowników dosłownie na każdym kroku. A tak właśnie powinna ona wyglądać. Każdy ma po prostu czuć się w swoim domu przyjemnie i komfortowo – tak, by nigdy nie chcieć go opuszczać.