Dieta pudełkowa – na co zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny?

Rynek cateringów dietetycznych stale rośnie w siłę. Już co 5 osoba miała okazję korzystać z takiego modelu żywienia. Początkowo mówiono, że to chwilowa moda – teraz widzimy, że to rozwiązanie zostanie z nami na dłużej. Pojawia się jednak pytanie, czy taka forma jedzenia faktycznie może dać efekty w postaci redukcji nadmiernych kilogramów, lepszego samopoczucia i dobrego zdrowia?
Wyobraź sobie, że nie musisz już jeździć po pracy na zakupy, wnosić ich na trzecie piętro, a potem przez kilka godzin gotować posiłków na najbliższe kilka dni. Klienci cateringów dietetycznych są w tym wszystkim wyręczani. Ponadto posiłki, które otrzymują mają dokładnie policzoną wartość odżywczą, dzięki czemu mają kontrolę nad zjadanymi kaloriami. Jednak nie zawsze jest tak pięknie. Przeczytaj na co zwrócić uwagę zanim wybierzesz swój catering dietetyczny.

Przede wszystkim porównaj kilka firm.


Obecnie konkurencja na rynku cateringów dietetycznych jest na prawdę spora. Zapoznaj się z opiniami znajomych na temat rożnych firm, sprawdź cateringi w porównywarkach internetowych, przejrzyj media społecznościowe. Dzięki temu będziesz miał już wstępny obraz dotyczący danej marki.

Zastanów się na czym najbardziej Ci zależy.


Stała opieka dietetyka, eco pudełka, a może poranne dostawy – zastanów się co jest Twoim priorytetem w wyborze cateringu. Jeśli najbardziej zależy Ci na redukcji wagi szukaj firm, które mają wykfalifikowanych dietetyków i specjalistów w dziedzinie odchudzania. Jeśli szukasz wyjątkowego smaku sprawdź, która marka współpracuje z restauracjami i kucharzami na najwyższym poziomie. Liczy się dla Ciebie bezproblemowa dostawa? Rozejrzyj się za lokalną firmą, która korzysta z własnego transportu.

Jakość idzie w parze z ceną.


Robiąc zakupy na pewno widzisz ile wszystko kosztuje. Nie oszukujmy się, firmy cateringowe również to widzą. Jeśli chcesz być na prawdę zadowolony ze swojej diety nie kieruj się tylko ceną. Świeże warzywa i owoce, dobrej jakości mięso i nabiał kosztują całkiem sporo, dlatego też cena diety pudełkowej nie należy do najniższych. Warto wykupić kilka dni próbnych w różnych firmach o zbliżonej cenie i porównać sobie, która najbardziej Ci odpowiada pod względem smaku, jakości produktów, dostaw i obsługi klienta.

Efekty przyjdą same.


Dieta pudełkowa to nie kolejna dieta cud, która trwa kilka dni i pozwala zgubić w tym czasie 10 kg. To sposób odżywiania na dłużej. Prawidłowo zbilansowana dieta, ułożona i przygotowywana pod okiem doświadczonego dietetyka da Ci efekt redukcji kilogramów bez efektu jojo. Catering dietetyczny pozwala zmienić nawyki żywieniowe, poznać nowe smaki i produkty, nauczyć czym jest zdrowe żywienie. Dzięki dobrze dobranej diecie pudełkowej jesz i chudniesz, zyskując jednocześnie dobre samopoczucie i lepsze zdrowie.