Trendy w letnim manicure 2021

Niby nie każda kobieta przejmuje się odwiecznie zmieniającymi się trendami, ale jednak dla większości pań mają one jakieś znaczenie, chociażby podświadomie. Żadna z nas nie chce przecież odstawać od reszty. Lubimy czuć, że pasujemy do otoczenia i nie odznaczamy się na tle swoich koleżanek w ten negatywny sposób. Nawet trendy w manicure mają dla nas znaczenie, bo przecież nie możemy sobie pozwolić na chodzenie z białymi paznokciami, jeżeli teraz akurat w modzie są ciemniejsze odcienie albo kolorowe wzorki. Na co konkretnie powinnyśmy więc postawić w tym roku? Jaka stylizacja paznokci będzie uchodzić za najbardziej stylową w nadchodzącym letnim sezonie?

Wielki powrót pasteli


Pastelowe delikatne odcienie znów wracają do łask. Aby jednak nie było tak nudno, tym razem paznokci nie będziemy spowijać wyłącznie jednym wybranym kolorem. Modny stanie się tzw. multikolor. Jeżeli już decydujemy się pójść w stonowane i neutralne pastele, zadbajmy o to, by manicure wyróżniał się kolorystycznym zróżnicowaniem – w tym celu pomalujmy po prostu każdy paznokieć na inny pastelowy kolor! Oczywiście te kolory muszą do siebie pasować i powinny mieć podobny odcień oraz zbliżony poziom nasycenia. Ich rodzaj nie ma jednak absolutnie żadnego znaczenia. Śmiało możemy łączyć ze sobą zupełnie dowolne barwy, o ile będą to właśnie barwy pastelowe.

Wariacja na temat francuskiego manicure’u


Francuski manicure to taka klasyka gatunku, jednakże nawet największy miłośniczkom ponadczasowej klasyki może się on znudzić. Już od dawien dawna nie widać, by stylowe kobiety malowały swoje paznokcie w ten zupełnie tradycyjny sposób. Tego lata trendy w manicure znów starają się nas jednak przekonać do francuskiej stylizacji, tyle że podają ją nam w nieco ciekawszej i zupełnie nietypowej wersji. Tym razem nie tworzymy więc pasków mocno kryjącym białym kolorem. Zamiast tego sięgamy po fiolet, czerwień albo róż i taką barwą zaznaczamy płytkę wystającą poza skórę palca. Możemy też tworzyć podwójne paseczki i łączyć w nich różne kolory. Francuski manicure ma być teraz zwariowany i zabawny. Ten zupełnie tradycyjny, wykonywany przy pomocy lakierów w neutralnych barwach, nie będzie niestety modny.

Zwierzęce printy


Jak się okazuje, nawet odpowiedni manicure jest w stanie dodać nam seksapilu i zapewnić niesamowicie kobiecy wygląd. Paznokcie nie muszą być przecież pomalowane gładko jednym kolorem. Nie muszą być też dekorowane klasycznymi wzorkami serduszek, paseczków czy gwiazdeczek. Możemy śmiało zaszaleć z nimi jeszcze bardziej i pokryć je drapieżnym zwierzęcym motywem, czyli np. panterką, zeberką albo nawet cętkami. Uważajmy jednak, by nie przegiąć w drugą stronę i nie osiągnąć aż nadto ozdobnego i wyrazistego efektu. Śmiało możemy pokryć takim wzorem wyłącznie dwa paznokcie, a resztę pomalować jakimś lakierem w neutralnym kolorze. Dzięki temu manicure będzie efektowny, ale jednocześnie nieprzesadzony. A niestety w przypadku zastosowania zwierzęcych wzorów łatwo zacząć graniczyć z czymś tandetnym i kiczowatym.

Dziewczęca delikatność


Niektóre z nas niechętnie jednak skorzystają z powyższych propozycji. Każda kobieta ma swój styl, a czasem ten styl jest po prostu dziewczęcy i delikatny i nie ma nic złego w tym, jeżeli lubimy tak właśnie się nosić. Jeżeli więc zwierzęce motywy czy wariacja na temat francuskiego manicure’u totalnie nie przypadły nam do gustu, pójdźmy w stronę czegoś neutralnego i naturalnego. Modny manicure może być bardzo prosty. Teraz znów wraca moda na paznokcie, które wyglądają tak, jak gdyby były po prostu zadbane i właściwie wypielęgnowane, a nie jakoś wymyślnie pomalowane. Możemy więc stworzyć świetny manicure przy pomocy lakieru o jasnym różowym odcieniu.

Bardzo ważne jest również to, abyśmy po prostu dbały o swoje paznokcie i nawet starały się je w pewnym sensie pielęgnować. Od czasu do czasu przygotujmy dla nich domowe spa. Tak samo powinnyśmy postępować z paznokciami u stóp, zwłaszcza jeśli lubimy nosić sandałki bądź japonki czy klapki.

Jeden komentarz w temacie “Trendy w letnim manicure 2021

Dodaj komentarz