Naszyjniki chokery – czy wciąż są modne?

Przylegające do szyi łańcuszki i wstążki cieszą się dużą popularnością. Kojarzone głównie z alternatywnym stylem, zostały docenione przez wiele osób. Jako wyrazisty dodatek często stanowią uzupełnienie oryginalnych stylizacji. Warto wiedzieć, że w tej kategorii pojawia się coraz więcej elementów o różnym charakterze. Jakie chokery uznaje się obecnie za modne dodatki?

Ozdoby na różne okazje

Najbardziej popularne elementy biżuterii z tej kategorii to czarne wstążki, rzemyki i koronki. Tego typu dekoracje doskonale komponują się ze stylem rockowym i alternatywnym. Wśród przylegających do szyi naszyjników odnaleźć można jednak coraz więcej akcesoriów, które skomponują się zarówno z codziennymi, jak i szykownymi kreacjami. Warte uwagi są przede wszystkim złote i srebrne łańcuszki o odpowiednich wymiarach. Co warto wiedzieć na ich temat?

Delikatne srebrne i złote chokery cieszą się rosnącą popularnością. Cienka wstążka szlachetnego metalu przylegająca do skóry może nadawać każdej kreacji wyjątkowego charakteru. Tego typu elementy biżuterii podkreślają smukłość szyi i optycznie ją wydłużają. Warte uwagi są przede wszystkim różne rodzaje naszyjników z tej kategorii. Co można wśród nich odnaleźć?

Rodzaje eleganckich chokerów

Najchętniej wybierane obecnie naszyjniki nawiązują do mody na minimalistyczne zawieszki w różnych kształtach. Popularnym wyborem są tutaj cienkie, złote lub srebrne łańcuszki z pojedynczą, jednobarwną ozdobą. Wśród najnowszych trendów często pojawiają się takie motywy jak kółka, trójkąty, gwiazdki lub łezki. Zastanawiając się nad doborem chokera dla siebie, warto przyjrzeć się również modelom z kilkoma zawieszkami. Zwykle posiadają one nieparzystą ilość ozdób, dzięki czemu jeden z wisiorków spoczywa dokładnie na środku szyi, podkreślając symetrię. Oprócz prostych zawieszek pojawiają się tu niewielkie kamienie szlachetne w różnych barwach. Popularne motywy w takim przypadku to również księżyce i krzyżyki.

Jak dopasować choker do stylizacji?

Naszyjniki z tej kategorii doskonale komponują się zarówno z eleganckimi, jak i wyjściowymi kreacjami. Delikatny łańcuszek z jedną zawieszką może być uzupełnieniem stroju formalnego. Chokery z kilkoma wisiorkami zaopatrzonymi w barwne kamienie doskonale skomponują się z wieczorowymi sukniami. Barwę ozdób warto dopasować do koloru ubrania lub swoich oczu. Jakie przylegające naszyjniki mogą być noszone na co dzień? Do casualowych stylizacji można dopasować same łańcuszki i elementy z wisiorkami w kształcie gwiazdek lub kółek. Co jeszcze warto wiedzieć o chokerach?

Modny naszyjnik na prezent

Elementy biżuterii bardzo często okazują się trafionymi pomysłami na prezent. Poszukując atrakcyjnego naszyjnika, warto rozważyć zakup spersonalizowanego chokera. Modna ozdoba może posiadać zawieszki w kształcie nawiązującym do zainteresowań obdarowanej osoby. Na wisiorkach można też wygrawerować imiona lub ważne daty. Dzięki dopasowaniu do aktualnych trendów i wyjątkowemu charakterowi, ozdoby z tej kategorii pozostają modną propozycją.