Skóra głowy, czyli prawidłowa pielęgnacja.

Skóra głowy, czyli prawidłowa pielęgnacja.

Wygląd i kondycja naszych włosów jest w znacznym stopniu powiązane za stanem skóry głowy. Różnego rodzaju kosmetyki czy produkty stylizacyjne, takie jak żele czy gumy do włosów, mogą mieć negatywny wpływ na skórę głowy. Pory na skórze głowy poprzez wpływ różnych substancji mogą zostać zatkane, a z tego powodu tworzyć się mogą pryszcze. Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy może się także przyczynić do powstawania łupieżu, wypadania włosów i rozmaitych podrażnień.

Czego unikać.

Szczególnie negatywny wpływ na stan skóry głowy ma suszenie włosów nazbyt gorącym powietrzem, nadmierne stosowanie środków stylizacyjnych. Wiele osób również po zakończonej kąpieli, mokre włosy wyciera niezwykle intensywnie, a to przyczynić się może do mechanicznych uszkodzeń skóry. Nie należy również układać się do snu z mokrą głową, gdyż włosy są wtedy zwyczajnie bardziej podatne na złamanie.

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy.

Chcąc poprawić kondycję swoich włosów, warto zacząć od źródła. A więc w tym przypadku, od skóry. Dobrym pomysłem będzie wykonywanie regularnych masaży, które poprawią ukrwienie mieszków włosowych. Taki masaż to nic innego, jak cykliczne, koliste ruchy palcami po skórze. Większość renomowanych zakładów fryzjerskich oferuje zabiegi regenerujące, z których także warto skorzystać.