Odświeżanie ubrań – jak się za to zabrać?

Odzież podatna jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wilgoć czy zapachy – wszystko to sprawia, że z czasem nie wyglądają już tak, jak w dniu zakupu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z tym faktem nic zrobić, a jedyne, co nam pozostało, to takie ubranie wyrzucić lub oddać. Odzież, która lepsze dni ma już dawno za sobą, może zostać odświeżona i znów cieszyć oko tak, jak wcześniej.

Brzydki zapach.

Zdarza się, że ubranie zwyczajnie przesiąknie – mówiąc delikatnie – niezbyt przyjemnym zapachem. Być może zbyt długo przebywaliśmy w pomieszczeniu wraz z osobami palącymi, a zapach dymu papierosowego przeszedł na naszą odzież. Jak usunąć brzydki zapach z naszych ubrań? Istnieje kilka, domowych sposobów – jednym z najbardziej znanych jest włożenie ubrania do zamrażalki. W jakim celu? Zimne powietrze doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy. Innym pomysłem będzie zastosowanie roztworu z soku z cytryny lub sody oczyszczonej.

Para wodna.

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci nie tylko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i bakterii, lecz także odświeżyć odzież, będzie zastosowanie pary wodnej. W tym celu warto wyposażyć się w odpowiednio żelazko, lub urządzenie nazywane parownicą.

Szafa.

Zdarza się, że nasza szafa zwyczajnie pęka w szwach, a świeżo wyprane i złożone ciuchy szybko przesiąkają specyficznym zapachem. Z czego to wynika? Właśnie z ogólnego ścisku i braku miejsca w szafie, co sprzyja gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli borykamy się z taką sytuacją, w pierwszej kolejności warto zrobić w niej gruntowne porządki – doskonałym rozwiązaniem będzie również powieszenie zapachowych saszetek w szafie.