lod

Kostki lodu dla urody — do czego mogą się przydać?

Kostki lodu były wykorzystywane w zabiegach upiększających od niepamiętnych czasów. Główną korzyścią z ich stosowania jest ich chłodzący wpływ na skórę i twarz. Pomaga to zmniejszyć opuchliznę pod oczami i sprawić, że cera wygląda bardziej promiennie. Oto kilka innych sposobów, w jaki możesz wykorzystać kostki lodu.

Cienie pod oczami

Jeśli cienie pod oczami pojawiają się u ciebie często, kostki lodu mogą być używane do ich zmniejszenia. Kostki lodu mogą być również stosowane w celu zmniejszenia obrzęku, stanu zapalnego i zaczerwienienia w tym obszarze. Wystarczy kostką lodu posmarować skórę pod oczami, aby zmniejszyć cienie i opuchliznę. Podobny efekt da przyłożenie zamrożonej wcześniej łyżeczki.

Promienna cera

Kostki lodu mogą być stosowane do poprawy cery, zmniejszenia cieni pod oczami i poprawy krążenia.

  • Kostki lodu mogą być stosowane na twarz, pomoże to poprawić cerę poprzez zmniejszenie opuchlizny i obrzęku wokół oczu. To również pomaga zmniejszyć ciemne kręgi pod oczami. Jeśli masz matową cerę, to masaż kostkami lodu jest doskonałym sposobem na zwiększenie przepływu krwi do tych obszarów, które mogą tego potrzebować. Dobrą radą jest to, że jeśli chcesz mieć gładką skórę, to nie pij żadnych zimnych napojów w ciągu dnia lub nocy, ponieważ może to spowodować odwodnienie na twarzy, sprawiając, że wydaje się ona bardziej czerwona niż zwykle.
  • Zawsze należy stosować oleje przed użyciem kostek lodu, ponieważ oleje chronią skórę przed uszkodzeniem przez niskie temperatury, co oznacza, że nie będzie ona pękać podczas stosowania ciepła w dalszej części procesu (kilka minut po nałożeniu oleju).

Poprawa krążenia

Kostki lodu są świetnym narzędziem do poprawy krążenia, podobnie jak spacery na łonie natury, na które fantastyczne miejsca możesz znaleźć na www.kalatowki.com.pl.

Umieść jedną lub dwie kostki lodu w małej plastikowej torebce, lub owiń gazą, a następnie umieść je na skórze (twarz, stopy, brzuch). Możesz również użyć tej metody na dłoniach i ramionach, jeśli są obolałe.

Pozostaw lód na jak najdłużej – co najmniej 15 minut – aby mógł całkowicie stopić się ze skórą. Pozwoli to na głębsze wniknięcie jego właściwości chłodzących.

Kostki lodu na co

Kostki lodu są bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli chcesz poprawić swoją urodę. Na przykład, mogą być stosowane w następujących przypadkach:

  • Zimna woda i kostki lodu pomagają usunąć cienie i opuchliznę pod oczami;
  • Kostki lodu przywrócą promienną cerę i sprawią, że Twoja twarz będzie lśnić zdrowiem;
  • Jeśli do wody w wannie dodasz pokruszony lód lub jego małe kawałki, to poprawi to krążenie krwi w Twoim organizmie i pomoże zmniejszyć zmęczenie. Możesz również położyć trochę pokruszonego lodu bezpośrednio na skórę, aby ją schłodzić i nawilżyć równomiernie na całej długości (na przykład po goleniu nóg).

Podsumowanie

Kostka lodu dla urody to świetny sposób na poprawę wyglądu skóry i oczu. Może być również stosowana jako skuteczny sposób na przywrócenie krążenia w organizmie i sprawienie, że będziesz wyglądać promiennie.