okulary oszczędzanie

Oszczędzanie nie zawsze się opłaca

Racjonalne gospodarowanie domowymi funduszami to coś, czego powinni uczyć nas w szkole. Wielu z nas stara się oszczędzać. Biorąc pod uwagę rosnącą w ostatnim czasie inflację, oszczędzanie może okazać się dla nas przykrą koniecznością. Są jednak na rynku produkty, na których nie warto oszczędzać. Poniżej podpowiemy, za co warto zapłacić wyższą cenę.

Buty i ubrania

Wchodząc do markowych sklepów odzieżowych lub obuwniczych, niejednokrotnie łapiemy się za głowę. Ceny w nich są bowiem dość wysokie. Jednak oszczędzanie na butach lub ubraniach nie jest dobrym pomysłem.

Lepiej dla nas jest kupić jedną porządną parę butów wykonanych ze skóry. Obuwie wysokiej jakości posłuży nam przez kilka sezonów. Tańsze zamienniki nie dają nam takiej gwarancji. Często zdarza się tak, że tanie buty „nie wytrzymują” nawet połowy sezonu i musimy kupić kolejną parę. O tym na, co zwrócić uwagę kupując obuwie zimowe, przeczytamy na portalu InfoFakty.pl

Z ubraniami jest to samo. Lepiej wydać więcej na 2 – 3 porządne T-shirty, niż po każdym praniu kupować kolejny, gdyż tani zamiennik uległ zniszczeniu. Szczególnie ważna powinna być dla nas jesienna i zimowa garderoba. Ubrania, które nosimy w tym okresie, mają zapewniać nam ciepło. Powinny być zatem wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Te niestety są zdecydowanie droższe.

Jeśli nie stać nas na zakup nowych ubrań, możemy posilić się modnymi ostatnio Second Hand’ami. W tych sklepach kupimy wysokiej jakości ubrania i buty w rozsądnych cenach.

Materac do łóżka – oszczędzanie nie ma sensu

Na spaniu spędzamy aż 1/3 naszego życia. Sen jest także jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Największy wpływ na nasz sen ma podłoże, na którym śpimy. W związku z tym oszczędzanie na materacu również jest głupim pomysłem.

Ceny dobrych materacy nie są niskie. Musimy jednak pamiętać, że jest to produkt, który kupujemy na kilka lat. Nowy, wysokiej klasy materac powinien posłużyć nam bowiem około 10 lat. Po tym czasie nie nadaje się on już do spania.

Jeśli w przypadku garderoby możemy sobie pozwolić na zakup używanych ubrań, to w przypadku materaca nie ma takiej opcji. Każdy z tych produktów po jakimś czasie posiada odkształcenia, które mogą źle wpływać na nasz kręgosłup. Ponadto nie jest higieniczne. W trakcie snu człowiek traci bowiem sporo naskórka, który znajduje się we wnętrzu materaca. Żywią się nim roztocza kurzu domowego, które często spotykane są właśnie w zaniedbanych materacach do spania.

Okulary a oszczędzanie

Modele do czytania dostępne są prawie w każdym większym markecie. Kuszą nas swoimi niskimi cenami. Jednak okulary, a najbardziej ich szkła są kolejnym produktem, przy którym oszczędzanie nie ma sensu. Zakup tańszych zamienników może okazać się wręcz szkodliwy dla naszego zdrowia.

Podczas zakupu okularów, tak jak materaca, musimy myśleć o naszym zdrowiu. Możemy kupić tańsze oprawki, ale nie oszczędzajmy na szkłach. To właśnie one są odpowiedzialne za nasze dobry widzenie. Dlatego lepiej wybrać się do dobrego optyka, który dobierze idealne dla nas szkła, niż kupować najtańsze, szkodliwe dla naszych oczu i wygody zamienniki w markecie.