włosy zimą

Jak dbać o włosy zimą?

Zima nie jest dla naszych włosów łaskawym okresem. Temperatury na zewnątrz są niskie, często występują opady śniegu lub deszczu. Ogrzewanie w pomieszczeniach także nie wpływa dobrze na kondycję naszej fryzury. W związku z tym wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak dbać o włosy zimą. My zdradzimy wam kilka sposobów.

Dbanie o włosy zimą – mycie

Z reguły zimą częściej myjemy włosy, gdyż szybciej się one przetłuszczają. Ma na to wpływ noszenie różnego rodzaju nakryć głowy oraz przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych. Dlatego właśnie jesteśmy zmuszone częściej myć włosy zimą. Musimy jednak pamiętać, że zbyt częste mycie naszych kosmyków może je osłabić. Co więc zrobić, żeby nasze włosy zimą były czyste i jednocześnie zdrowe. Używajmy odpowiednich szamponów nawilżających. Dobrym wyborem do zimowej pielęgnacji naszej fryzury będą kosmetyki naturalne. Są one delikatne, a jednocześnie dobrze nawilżą nasze kosmyki.

Odżywki i maski – czy są potrzebne w zimowej pielęgnacji włosów?

Nasze włosy zimą mogą nie tylko się przetłuszczać od ciągłego noszenia czapki. Innym problemem jest ich przesuszenie oraz puszenie się. Suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach ma bardzo negatywny wpływ na naszą fryzurę. Często możemy zauważyć, że nasze kosmyki zimą się elektryzują. Świadczy to właśnie o ich przesuszeniu. W związku z tym odżywki oraz maski do włosów są niezbędnymi produktami w zimowej pielęgnacji naszych włosów.

W tym przypadku także powinnyśmy postawić na kosmetyki o naturalnym składzie. Maski do włosów, które stosujemy zimą, powinny być bogate w emolienty. Najpopularniejsze to oleje i masła roślinne, na przykład masło kakaowe. Kosmetyki, w których składzie są emolienty, sprawią, że nasze włosy zimą staną się miękkie i przyjemne w dotyku.

Zimowa fryzura

Ona także ma znaczenie. Dla kondycji naszych włosów zimą lepiej będzie, kiedy będą one związane. Kosmyki zaplecione w warkocz lub związane w tzw. kucyk, mniej ocierają się o ubrania. W związku z tym są też mniej narażone na przetłuszczanie się oraz elektryzowanie. Jeśli więc mamy długie włosy starajmy się je związać w zimowe dni. Zapewnimy im w ten sposób lepszą kondycję oraz zdrowie.