Papierosy tradycyjne, elektroniczne i podgrzewacze tytoniu

 

To, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, nie stanowi żadnego zaskoczenia. Chociaż jeszcze w latach 50/60 ubiegłego wieku, palenie papierosów było promowane nawet przez lekarzy, co dzisiaj może wydawać się nieprawdopodobne. Na rynku tytoniowym istnieją jednak pewne alternatywy, które uważane są za zdrowsze względem tradycyjnych papierosów. Mowa tu więc o papierosach elektronicznych oraz podgrzewaczach tytoniu.

Papierosy elektroniczne, czyli e-papierosy.

Elektroniczne papierosy bazują przede wszystkim na liquidzie zawierającym nikotynę, lub też nie. Wybór liquidów jest ogromny, dostępne są bowiem liczne rodzaje smaków, można nawet dopasować „moc” takiego liquidu, a więc zawarte w nim stężenie nikotyny. Stosowanie e-papierosów wiążę się przede wszystkim z tym, że do organizmu dostaje się o wiele mniej szkodliwych substancji. Produkty te obecne są na rynku niespełna kilka lat, dlatego badacze nie są jeszcze pewni co do długofalowych skutków ich stosowania. Bez wątpienia jednak stanowią zdrowszą alternatywę dla tradycyjnego „dymka”.

Podgrzewacze tytoniu.

Coraz to popularniejsze w ostatnim czasie podgrzewacze tytoniu różnią się znacząco od wspomnianych e-papierosów. W tych urządzeniach wykorzystuje się specjalne wkłady, które do złudzenia przypominają tradycyjne papierosy. Takie wkłady umieszcza się w podgrzewaczu, które – a jakże – taki wkład podgrzewa, czego efektem jest powstawanie tak zwanej mgiełki. Warte wspomnienia jest, że w istocie dochodzi tu do podgrzewania, a nie spalania tytoniu. Tego rodzaju wkłady również zawierają o wiele mniejszą ilość szkodliwych dla naszego organizmu substancji.