Perfekcyjny makijaż przez całą noc? To możliwe!

Szykujesz się na ważne wydarzenie? Pamiętaj, że twój makijaż musi być nie tylko piękny, ale także trwały. Dzięki odpowiednim kosmetykom i technikom, będziesz mogła cieszyć się nim całą noc. Jak wykonać trwały makijaż, który nie zetrze się podczas wieczornej zabawy?

Zacznij od przygotowania skóry

Przygotowanie skóry do makijażu jest niezwykle istotne. Oczyszczanie i odżywianie to podstawa. Jeśli twoja skóra będzie zbyt sucha bądź też tłusta, nawet najdroższe kosmetyki się na niej nie utrzymają. Aby zmniejszyć ryzyko, że naskórek będzie zbyt obciążony, wykorzystuj delikatne kosmetyki – matujący czy nawilżający krem. Nałóż go na dziesięć minut przed aplikacją bazy, by zdążył się całkowicie wchłonąć. Teraz przyszedł czas na bazę, która powinna być dobrana z myślą o twojej cerze. Pozwoli ci zmniejszyć widoczność niedoskonałości i wyrównać skórę, wypełnić zmarszczki oraz pory. Dzięki temu podkład będzie trzymać się dużo lepiej. Pamiętaj, że baza do skóry twarzy to nie wszystko. Tego typu kosmetyk powinien zostać nałożony także na powieki. Baza pod cienie pozwala na dłuższe przetrwanie makijażu, a także wydobycie jego głębi.

Podkład, który przetrwa całą noc

Aby mieć pewność, że podkład będzie wygładzać twoją skórę przez całą noc, musisz wybrać go zgodnie z potrzebami swojej skóry. Cera tłusta i mieszana potrzebuje podkładu matującego, z kolei sucha będzie lepiej wyglądać z podkładem rozświetlającym. Pamiętaj jednak, że trwały makijaż to ten, który jest wykonany nie tylko pięknie, ale też poprawnie. Dlatego zamiast rozsmarowywać podkład, musisz go wklepywać. W ten sposób wtłaczasz go w swoją skórę, wypełniasz pory i sprawiasz, że utrzyma się tam znacznie dłużej. Idealnym sposobem na wydłużenie żywotności podkładu jest metoda bakingu, a zatem utrwalenie go za pomocą pudru. Stosuj go w miejscach, w których skóra jest najbardziej tłusta.

Na sam koniec przyda ci się także mgiełka utrwalająca makijaż. To kosmetyk, który ma za zadanie odświeżyć wygląd makijażu i utrwalić go, sprawić, by nie schodził ze skóry zbyt szybko. Nie będziesz musiała przejmować się, że zetrzesz go już w pierwszych godzinach imprezy.

Pamiętaj, że sukces trwałego makijażu polega nie tylko na idealnym przygotowaniu twarzy. Zadbaj o wszystkie szczegóły, także paznokcie. Jeśli masz miękkie paznokcie, koniecznie skorzystaj z utwardzacza, bądź odżywki na kilka dni przed wielkim dniem. W ten sposób manicure będzie piękny i trwały.