Moda

Jak wybrać kurtkę na zimę?

Dobra kurtka na zimę to prawdziwy skarb. Jeśli będzie w stanie zapewnić ciepło i jednocześnie wyglądać modnie, nie potrzeba nam niczego więcej. Ale znalezienie takiej kurtki wcale nie jest proste. Jak poradzić sobie z tym zadaniem?

Dobierz odpowiedni fason

Istnieją kurtki, których fasony się nie starzeją. Warto mieć je w szafie, choćby dlatego, że bardzo dobrze pasują do różnego rodzaju strojów. To między innymi kurtki puchowe, które doskonale sprawdzą się podczas mroźnej zimy. Są ciepłe i dość uniwersalne – możesz zalożyć je do jeansów czy spódniczki, zwłaszcza jeśli jest to krótka kurtka. Kurtki puchowe z kapturem także nie wychodzą z mody. Tym bardziej, jeśli kaptur ozdobiony jest imitacją futerka. Pamiętaj jednak, że kurtki, nawet te uniwersalne, warto wybierać z myślą o swojej figurze. I tak panie o sylwetce typu gruszka powinny wybierać kurtki zimowe damskie o trochę dłuższym kroju, które lekko zakryją uda. Podobnie będzie z kurtką dla kobiety o figurze jabłko. Takie osoby najlepiej wyglądają w parkach o wydłużonej linii, na przykład sięgającej do połowy uda. Z całą pewnością odradza się tutaj wszelkie pikowane czy puchowe okrycia wierzchnie. Klepsydry i kolumny mogą spać spokojnie – wybór kurtki to dla nich żaden problem.

Teraz czas na rozmiar

Jaki rozmiar kurtki zimowej wybrać? To dopiero pytanie. I niestety nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od ciebie i twoich preferencji. Jeśli zawsze jest ci zimno, kup kurtkę odrobinę większą, w której będziesz mogła zmieścić sweterek albo bluzę. Pamiętaj jednak, by nie kupować zbyt dużego rozmiaru, gdyż będzie on wyglądać nieciekawie, a tobie doda kilogramów – tego wolimy uniknąć. Z kolei zbyt obcisła kurtka sprawi, że nie włożysz pod nią niczego, prócz podkoszulka. Grubsza bluza czy sweter w takim odzieniu również cię pogrubią. Dlatego najczęściej kobiety wybierają kurtki w swoim rozmiarze, ewentualnie rozmiar większym. Najlepiej jednak sprawdzić wymiary w tabeli, by dobrze się zmierzyć i kupić kurtkę idealną.

Kolor pozostawimy do wyboru tobie – to ty powinnaś zdecydować, w czym czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak, że kurtki łatwo się brudzą. Biel może być zatem problematyczna. Jeśli chcesz wybrać idealną kurtkę na tę zimę, koniecznie zajrzyj na stronę Bialcon.pl.

Zobacz też:

Comments are closed.