Jak wybrać kurtkę na zimę?

Dobra kurtka na zimę to prawdziwy skarb. Jeśli będzie w stanie zapewnić ciepło i jednocześnie wyglądać modnie, nie potrzeba nam niczego więcej. Ale znalezienie takiej kurtki wcale nie jest proste. Jak poradzić sobie z tym zadaniem?

Dobierz odpowiedni fason

Istnieją kurtki, których fasony się nie starzeją. Warto mieć je w szafie, choćby dlatego, że bardzo dobrze pasują do różnego rodzaju strojów. To między innymi kurtki puchowe, które doskonale sprawdzą się podczas mroźnej zimy. Są ciepłe i dość uniwersalne – możesz zalożyć je do jeansów czy spódniczki, zwłaszcza jeśli jest to krótka kurtka. Kurtki puchowe z kapturem także nie wychodzą z mody. Tym bardziej, jeśli kaptur ozdobiony jest imitacją futerka. Pamiętaj jednak, że kurtki, nawet te uniwersalne, warto wybierać z myślą o swojej figurze. I tak panie o sylwetce typu gruszka powinny wybierać kurtki zimowe damskie o trochę dłuższym kroju, które lekko zakryją uda. Podobnie będzie z kurtką dla kobiety o figurze jabłko. Takie osoby najlepiej wyglądają w parkach o wydłużonej linii, na przykład sięgającej do połowy uda. Z całą pewnością odradza się tutaj wszelkie pikowane czy puchowe okrycia wierzchnie. Klepsydry i kolumny mogą spać spokojnie – wybór kurtki to dla nich żaden problem.

Teraz czas na rozmiar

Jaki rozmiar kurtki zimowej wybrać? To dopiero pytanie. I niestety nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od ciebie i twoich preferencji. Jeśli zawsze jest ci zimno, kup kurtkę odrobinę większą, w której będziesz mogła zmieścić sweterek albo bluzę. Pamiętaj jednak, by nie kupować zbyt dużego rozmiaru, gdyż będzie on wyglądać nieciekawie, a tobie doda kilogramów – tego wolimy uniknąć. Z kolei zbyt obcisła kurtka sprawi, że nie włożysz pod nią niczego, prócz podkoszulka. Grubsza bluza czy sweter w takim odzieniu również cię pogrubią. Dlatego najczęściej kobiety wybierają kurtki w swoim rozmiarze, ewentualnie rozmiar większym. Najlepiej jednak sprawdzić wymiary w tabeli, by dobrze się zmierzyć i kupić kurtkę idealną.

Kolor pozostawimy do wyboru tobie – to ty powinnaś zdecydować, w czym czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak, że kurtki łatwo się brudzą. Biel może być zatem problematyczna. Jeśli chcesz wybrać idealną kurtkę na tę zimę, koniecznie zajrzyj na stronę Bialcon.pl.