biżuteria prezent

Biżuteria pod choinkę – jaką wybrać?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Okres ten jest dla wielu z nas bardzo trudny. Zastanawiamy się wtedy bowiem nad tym, co kupić w prezencie świątecznym najbliższym osobom. Jednym z lepszych i najbardziej uniwersalnych pomysłów jest biżuteria. Jaką wybrać dla żony czy męża, a jaką dla matki? Podpowiemy poniżej.

Dlaczego biżuteria to dobry pomysł na prezent?

Przede wszystkim jest to uniwersalny prezent. Możemy go podarować zarówno ukochanej, jak i siostrze lub matce. Każda z tych pań na pewno ucieszy się z nowej pary kolczyków lub pięknej i stylowej bransoletki. Jednak to nie wszystko. Uniwersalność biżuterii, jako prezentu tyczy się również tego, że możemy ją dać w prezencie także mężczyźnie. Wbrew pozorom panowie tak samo, jak płeć piękna lubią błyskotki.

Jaką biżuterię podarować ukochanej?

Żona, narzeczona czy dziewczyna to ta osoba, którą najchętniej obdarowujemy biżuterią. Taki prezent pod choinką świadczy o naszej miłości i zaangażowaniu w związek. Dlatego właśnie powinniśmy postawić na złoto. Model dobieramy ze względu na upodobania naszej wybranki. Jeśli częściej nosi kolczyki, to na pewno ucieszy się z nowej pary.

A co jeśli nasza ukochana nie przepada za złotem? W takim wypadku lepiej będzie postawić na srebrną biżuterię. Jest ona równie efektowna, a ponadto pokażemy w ten sposób, że dobrze znamy naszą wybrankę.

Biżuteria dla mamy i siostry

W przypadku najbliższej rodziny, jaką jest nasza mama, najlepiej sprawdzi się klasyczna srebrna biżuteria. W sklepach znajdziemy ogromny wybór naszyjników z wisiorkami. Musimy tylko pamiętać, że biżuteria ma trafić w gust osoby obdarowywanej. Jeśli więc nasza mama woli delikatną i nierzucającą się w oczy biżuterię, nie kupujmy jej długiego naszyjnika z ogromnym wisiorem. Lepiej sprawdzi się cieniutki delikatny łańcuszek z małą zawieszką. Może to być na przykład pierwsza litera naszego imienia.

Biżuteria dla siostry także powinna trafić w jej gust. Tutaj jednak możemy trochę poeksperymentować. Modne w ostatnich latach są modułowe bransoletki. Jeżeli nasza siostra jeszcze takiej nie posiada, to możemy jej takową sprezentować. W przypadku, gdy już ją ma, możemy dać jej w prezencie kolejną zawieszkę, która będzie jej o nas przypominać.

Jaka biżuteria dla męża?

Zasada jest taka sama jak w przypadku żony. Najlepszym wyborem będzie złota biżuteria, chyba że nasz ukochany jej nie lubi. Wtedy kupujemy srebrny łańcuszek lub bransoletę. W przypadku mężczyzn możemy także pokusić się o stylowy zegarek. Ich wybór w okresie przedświątecznym jest ogromny. Na pewno znajdziemy coś, co przypadnie do gustu naszemu ukochanemu. Więcej pomysłów na prezent pod choinkę dla mężczyzny znajdziemy w serwisie topmagazyn.pl.