Timex – zegarki najwyższej jakości

Timex to renomowana marka szwajcarska produkująca wysokiej jakości zegarki. Dowiedz się o niej więcej i poznaj wybrane serie dla kobiet oraz mężczyzn. Prezentujemy wybrane modele, które trafią w oczekiwania najbardziej wymagających.

Timex – zegarki z amerykańskim rodowodem

Marka powstała w 1854 roku, a swoje korzenie ma w Waterbury Clock Company. Dolinę Naugatuck Valley w stanie Connecticut określono wtedy „Szwajcarią Ameryki”, nawiązując do kraju słynącego z produkcji czasomierzy najlepszej jakości.

Timex Corporation to z kolei najstarszy amerykański brand produkujący zegarki. Timex produkował głównie zegarki naręczne, marka rozwija się świetnie, poszerzała ofertę o nowe kolekcje. Marka zaś cieszyła się rosnącą popularnością. Była doceniana przez wielu użytkowników i producentów, bo tworzone przez nią zegarki dorównywały czasomierzom szwajcarskim.

Timex zaczyna produkcję zegarków w Azji

Rozwój wymagał inwestycji oraz odpowiednich warunków, w tym nowego miejsca dla produkcji zegarków. Rosnący popyt i sprzedaż sprawiły, że firma musiała szybko znaleźć odpowiednią lokalizację. Wkrótce Timex część produkcji przeniósł do Azji, gdyż tam najprościej było szybko podnieść liczbę produkowanych zegarków w stosunkowo krótkim czasie. Ze względu na szybki wzrost wydajności pracy kraje azjatyckie okazały się najlepszym wyborem.

Dynamiczny rozwój marki Timex

Wkrótce ruszyła w nich produkcja zegarków Timex na masową produkcję. Marka poszerzała ofertę, rozwijała swoją działalność i ekspansję o kolejne rynki europejskie. W Niemczech z kolei znajdowało się centrum badań i doskonalenia. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Niemcy były czołowymi ośrodkami badań nad technologiami oraz ofertą marki Timex.

Timex – wybrane zegarki męskie oraz damskie

Zegarki Timex dla pań wyróżniają się designem i wysoką jakością. Modne są m.in. modele klasyczne oraz biżuteryjne – jak m.in. Timex Classic, Fairfield czy Metropolitan. Bardzo oryginalną serią są kolei czasomierze z kolekcji Timex Transcend.

Panowie chętnie zwracają uwagę na zegarki Harborside, których wzornictwo jest inspirowane liniami wybrzeża. Model Harborside TW2U41900 zaprojektowano z ogromną dbałością o detale. Jego atutem jest też wodoszczelność do 100 metrów, co oznacza, że można w nim swobodnie pływać.

Uwagę przykuwa też klasyczny zegarek Timex Waterbury Traditional w odcieniu srebra. Wyposażono go m.in. w mechanizm automatyczny z 21 kamieniami, szkło mineralne zabezpieczające białą tarczę oraz bransoletę w odcieniu szarości. Sprawdzi się do stylizacji codziennych i formalnych, będzie bardzo uniwersalnym wyborem.