Problemy, które mogą wynikać ze zrobienia tatuażu

Od czasów starożytnych tatuaże zawsze były symbolem wyróżnienia dla tych, którzy je robili. W przeszłości oznaczały one przestępców lub arystokratów, a dziś pojawiają się na ciele wszystkich tych, którzy chcą pozostawić ślad na swojej skórze, z sensem lub bez.

Tatuaże są jednak inwazyjne i pomimo tego, że poczyniono postępy w dziedzinie higieny od czasu rozprzestrzenienia się wirusa HIV wśród osób wytatuowanych kilkadziesiąt lat temu z powodu niewłaściwego użycia strzykawek, tatuowanie nadal nie jest wolne od niebezpieczeństw. Zebraliśmy listę najczęstszych z nich.

 

Złej jakości tusz

 

Możesz natknąć się na partię złego tuszu, który może być nośnikiem wszelkiego rodzaju bakterii. W rzeczywistości w 2012 r. w jednym z nich odnotowano epidemię zakażenia skóry wywołanego przez bakterię „Mycobacterium chelonae”.

Reakcje alergiczne i podrażnienia

 

Wykonanie tatuażu oznacza wprowadzenie tuszu pod skórę, przeniknięcie przez barierę skórną, więc wiąże się z tym już pewne ryzyko. Najczęstszym zagrożeniem są reakcje alergiczne i podrażnienia skóry. W rzeczywistości, według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Regensburgu, 70% osób, które robią sobie tatuaże cierpi na alergie i podrażnienia skóry. I to jest paradoksalne, bo wraz z postępem w świecie tatuażu, rośnie liczba alergii na tusze i barwniki. Powód? Barwniki pochodzenia przemysłowego, które nie są ani regulowane, ani testowane i których działanie jest oczywiście nieznane.

 

Reakcja na słońce

 

Jeśli jesteś całkowicie przekonany do zrobienia tatuażu, lepiej zrób to w zimie. Zwłaszcza, że wiele składników tuszu reaguje ze światłem słonecznym i w kontakcie ze słońcem może powodować poważne oparzenia na tatuowanym obszarze.

 

Usunięcie tatuażu

 

Usunięcie boli o wiele bardziej niż zrobienie jego zrobienie. W zależności od wielkości i kolorów tatuażu, będziesz potrzebował kilka sesji (minimum 4). A proces ten nie jest wcale przyjemny: tatuaż usuwa się poprzez przypalenie skóry. Przy okazji, cena jest znacznie wyższa niż uzyskanie tatuażu. Więcej informacji o usuwaniu tatuaży w tym linku.

 

Tatuaże mogą reagować wiele lat później

 

Przyczyny: długotrwała ekspozycja na słońce, lub złe nawyki skórne. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do infekcji lub ostrej reakcji alergicznej wiele lat po wykonaniu tatuażu. Nigdy byś nie pomyślał, że to może być tatuaż sprzed 10 lat… ale tak jest.