Dekolt w letnich sukienkach plus size – jaki powinene być?

Kobietom o nie do końca idealnych, niezgodnych z pewnymi schematami figurach znacznie trudniej dobiera się poszczególne elementy garderoby.

Sukienka na lato plus size – jaki dekolt?

Sylwetka w rozmiarze plus size wręcz zmusza do chowania się pod workowatą odzieżą, która jest tak bezkształtna, że nijak nigdy nie może wyglądać dobrze. A przecież teraz projektanci chętnie tworzą już i projektują ubrania na różne rodzaje sylwetek. Ciało naprawdę nie musi wyglądać jak z okładki, by przepięknie prezentowało się w lekkich i zwiewnych kreacjach. Wybierając sukienki na lato plus size, warto zwrócić jednak uwagę na poszczególne tworzące je elementy. Jednym z nich będzie właśnie dekolt. Ma on akurat olbrzymie znaczenie.

Dekolt w kształcie V dla letnich sukienek plus size

Klasyką gatunku, często polecaną kobietom noszącym większe rozmiary, jest dekolt imitujący kształt literki V. Zapada się on właśnie między piersiami. Potrafi być dość głęboki, ale to dobrze, bo akurat w przypadku większych sylwetek zawsze warto odsłonić delikatnie górne partie ciała, które są na ogół najatrakcyjniejsze.

Dekolt w kształcie litery V jest nieco wydłużony, a to sprawia, że działa on wysmuklająco. Wydłuża całą sylwetkę, która dzięki temu wydaje się zgrabniejsza i szczuplejsza. Ponadto doskonale eksponuje on większy biust. Przykuwa wzrok właśnie w te sfery, odwracając go od tych części ciała, które kobieta wolałaby jednak zasłonić przed innymi.

Sukienki na lato plus size ostatnio wyposażane są także w mniej oczywiste i mniej standardowe dekolty, czyli te tzw. łódkowate. Wyglądają one niezwykle kobieco. Cechują się sensualnością, gdyż potrafią jeszcze bardziej podkreślić krągły biust i jego najbliższe okolice. Łódkowaty dekolt z założenia jest dość szeroki. Umożliwia on opuszczenie jednego ramiączka bądź rękawka i stworzenie kreacji asymetrycznej (bardzo modnej w tym sezonie).

Warto jednak zaznaczyć, że dekolty nie muszą występować wyłącznie z przodu sukienek. Coraz częściej z ich pomogą odsłania się tylne części ciała. Subtelne wycięcia w okolicach pleców dodadzą kreacji wyjątkowego smaku.

Więcej porad modowych znajdziesz w serwisie www.lans.pl/.