Ubezpieczenie na wyjazd wakacyjny – dlaczego jest konieczne?

Bez względu na to, czy planujemy indywidualny wyjazd wakacyjny, lub korzystamy z usług biura turystycznego – ubezpieczenie na wyjazd wakacyjny jest nie tylko niezbędne, lecz w przypadku świadczenia takowych usług przez szkoły, kolonie czy biura podróży – obowiązkowy. Teoretycznie, każdemu obywatelowi Unii Europejskiej przysługuje możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia nas do korzystania z podstawowej opieki medycznej za granicą. W praktyce jednak, możliwości oferowane przez kartę EKUZ są znacząco ograniczone, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem na wyjazd wakacyjny.

Karta EKUZ – ograniczenia i sposób na jej uzyskanie.

Uzyskanie karty EKUZ jest całkowicie bezpłatne i wymaga jedynie złożenia odpowiedniego wniosku we właściwej nam placówce wydziału NFZ. Niestety, karta EKUZ niesie za sobą pewne ograniczenia i wady. Wymienić możemy między innymi jedynie refundację części kosztów leczenia, możliwość leczenia jedynie w placówkach publicznych. Ponadto – karta EKUZ nie pokrywa kosztów usług ratownictwa czy transportu medycznego do kraju.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Przezorny zawsze ubezpieczony – zwykło mawiać popularne przysłowie. Nie ma nic cenniejszego, niż nasze zdrowie lub najbliższych, dlatego w tej kwestii nie warto oszczędzać. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia nam refundację wszystkich kosztów leczenia, w tym również leczenia prywatnego, jak i ochronę podczas całej podróży. Oprócz kwestii czysto zdrowotnych – ubezpieczenie turystyczne obejmuje również bagaż, jak i posiadane przedmioty.