Najczęstsze przyczyny bólu pleców

Ból pleców jest jednym z najczęstszych rodzajów dolegliwości, a przy tym – niezwykle bolesnym i uciążliwym, przez co bez trudu potrafi uniemożliwić nam zwykłe funkcjonowanie na okres nawet kilku dni. Ból pleców może być spowodowany wieloma czynnikami, zazwyczaj jednak jest wynikiem najzwyklejszego nadwyrężenia lub niedostatecznej ilości ruchu.

Nieodpowiedni materac.

Dolegliwości bólowe pleców najczęściej fundowane są przez nas samych. Jedną z głównych przyczyn bólu pleców może być niewłaściwie dobrany, lub już zwyczajnie zużyty, materac, na którym śpimy.

Nieprawidłowa pozycja w trakcie pracy przy biurku.

Podczas codziennej pracy przy biurku, bez względu na to, czy odbywa się w domu, czy też w biurze firmy, nasz kręgosłup poddawany jest ogromnemu wyzwaniu, najczęściej poprzez nieprawidłową pozycję siedzącą. Ciężko jest wytrzymać w wyprostowanej pozycji przez kilka godzin, a to niestety sprzyja nie tylko pogłębianiu się wad kręgosłupa, lecz także pojawianiu się ewentualnych dolegliwości bólowych.

Brak ruchu.

Kolejnym czynnikiem mogącym powodować ból pleców jest brak aktywności fizycznej. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia, lub zwyczajnie brakuje nam czasu na treningi ze względu na nadmiar obowiązków – możemy zacząć odczuwać związane z tym skutki w postaci dolegliwości w okolicy naszych pleców.