Odpowiednia pielęgnacja nowego tatuażu

Opinia na temat tatuaży zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich, kilkudziesięciu lat. Niegdyś kojarzyć się mogły z tak zwanymi typami spod ciemnej gwiazdy, zaś aktualnie stanowią nie tylko możliwość ekspresji własnych przekonań czy zasad, lecz nawet swoiste dzieła sztuki. Nie dziwi więc, że branża tatuatorska w naszym kraju ma się coraz lepiej. Jeżeli zamierzamy wykonać nasz pierwszy tatuaż, lub jesteśmy świeżo po „zabiegu”, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach jego pielęgnacji.

Pielęgnacja tatuażu – nie lekceważ zaleceń tatuażysty.

Odpowiednia pielęgnacja tatuażu obejmuje nie tylko zachowywanie odpowiednich zasad higieny, lecz także wymusza konieczność stosowania specjalnych kosmetyków, które wspomogą naszą skórę w procesie gojenia. W zależności od rodzaju tatuażu, metody jego wykonania, jak i miejsca – poszczególne zalecenia w kwestii jego pielęgnacji mogą być niezwykle zróżnicowanie. Z tego względu niezwykle ważne jest to, by zastosować się do zaleceń osoby, która takowy tatuaż nam wykonała.

Czego unikać po zrobieniu tatuażu?

Świeżo wykonany tatuaż wymusza na nas nie tylko jego odpowiednią pielęgnację, lecz także może sprawić, że będziemy musieli zmusić się do pewnych wyrzeczeń. Czego więc należy unikać? Przede wszystkim – kąpieli w zbiornikach wodnych, jak i ekspozycji tatuażu na promieniowanie słoneczne. Pamiętajmy, że miejsce, w którym wykonany został tatuaż, jest niczym innym, jak właśnie raną, która jest w procesie gojenia się – możliwość infekcji jest więc stosunkowo wysoka, jeżeli nie zachowamy podstawowych zasad bezpieczeństwa.